KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Träsnitt 13431092
nr 1343 1092
Erik Wessel-Fougstedt
(1915-1990), Sverige
Träsnitt, Signerad, numrerad 12/160, Stockholmsmotiv. Motivet: 33x40 cm
Erik Olof Wessel Fougstedt, svensk målare född i Paris 1915, död 1990.
Utrop:
600 kr
Såld:
350 kr
måndag 24 augusti 2020
kl 20:10:08
22/8 15:36:02
300 kr
22/8 22:40:39
24 aug
Stockholm
Läs mer om Stockholm
Erik Wessel-Fougstedt
Läs mer om Erik Wessel-Fougstedt